خانه » موسیقی » با آواز سالار عقیلی /حمید متبسم «پردیس» را در ایران به روی صحنه می‌برد

با آواز سالار عقیلی /حمید متبسم «پردیس» را در ایران به روی صحنه می‌برد

ارکستر موسیقی «پردیس» به سرپرستی و آهنگسازی حمید متبسم و آواز سالار عقیلی، پاییز سال آینده در ایران به روی صحنه می رود. متبسم آهنگساز مطرح موسیقی ایرانی، با اعلام این ...

ارکستر موسیقی «پردیس» به سرپرستی و آهنگسازی حمید متبسم و آواز سالار عقیلی، پاییز سال آینده در ایران به روی صحنه می رود.

متبسم آهنگساز مطرح موسیقی ایرانی، با اعلام این خبر گفت: «بعد از اجرایی کردن پروژه موسیقایی سیمرغ، مشغول فعالیت برروی پروژه پردیس شدم که این ارکستر ترکیبی از ارکستر زهی اروپایی به اضافه سازهای مضرابی و کوبه‌ای ایرانی است.»

وی در ادامه افزود: «ارکستر پردیس ابتدای کار در دو بخش آموزشی و حرفه ای فعالیت می کرد و آثاری نوشته می شد که قابلیت اجراهای بین المللی را در دل خود داشت و به این ترتیب بود که اجراهای گروه موسیقی پردیس ابتدا در کشور هلند و سپس در دیگر شهرهای اروپا آغاز شد و اکنون تصمیم دارم این ارکستر را با آواز سالار عقیلی به تهران بیاورم.»

حمید متبسم در پایان خاطرنشان کرد: «پردیس حدود سی و پنج  نوازنده حرفه ای دارد و در صورت مهیا شدن شرایط و دریافت مجوزهای لازم، پاییز سال ۹۲ این ارکستر با آواز عقیلی در ایران به اجرای برنامه خواهد پرداخت، که البته نوازنده ها از ایران انتخاب خواهند شد. »

لازم به ذکر است که اولین اجرای بین المللی پردیس با خوانندگی سالار عقیلی، زمستان سال پیش به همت فستیوال هنر ایران در شهر لندن برگزار شد و مورد استقبال مخاطبین و موسیقی دوستان قرار گرفت.

چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,255
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10455
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری