خانه » شهر من » اجتماعی » فرمانده ناجا خبرداد: كمك يك ميليون توماني پليس به هر واحد مسكوني زلزله‌زده

فرمانده ناجا خبرداد: كمك يك ميليون توماني پليس به هر واحد مسكوني زلزله‌زده

...


458-3.jpg

فرمانده ناجا از كمك 10 ميليون ريالي نيروي انتظامي به هر يك از واحدهاي مسكوني زلزله‌زده در آذربايجان‌شرقي خبرداد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم روز چهارشنبه در جمع كاركنان فرماندهي انتظامي اهر با بيان اينكه اين حادثه يك امتحان الهي بود و ما بايد با حفظ بردباري براي بازسازي مناطق آسيب ديده بكوشيم، گفت: با توجه به وقوع زلزله‌هاي متعددي كه تاكنون در كشور پشت سرگذشته‌ايم نيروي انتظامي امتحان خود را در تامين امنيت بخوبي پس داده و مردم ما نيز نجيب و صبور بوده و تاكنون هيچ‌گونه گزارشي مبني تخلف امنيتي در اين مناطق نداشتيم.

وي با بيان اينكه نيروي انتظامي به محض دريافت گزارش وقوع زلزله براي كاهش اضطراب مردم با تمام امكانات در منطقه حضور يافت. افزود: از اولين ساعات ورود نيروي انتظامي به منطقه خود مردم دوشادوش امدادگران كار امدادرساني را انجام دادند و اين امر باعث شتاب بيشتر در خدمات‌رساني مطلوب شد.

خسارت مالي به 700 خانوار پليس در زلزله آدربايجان

به گفته احمدي مقدم، خوشبختانه كاركنان ناجا در اين زلزله خسارت جاني نداشتند و فقط 700 خانوار خسارت مالي ديده‌اند كه با همكاري بيمه اميد ناجا جبران خسارت خواهد شد.

فرمانده ناجا اضافه‌كرد: در مذاكراتي كه با مسئولان بيمه داشتيم مقرر شد ارزيابي خسارت با شتاب بيشتر انجام شود تا كاركنان نگراني و دغدغه نداشته باشند و 50 درصد خسارت وارده به آسيب‌ديدگان پرداخت شود.

وي خدمت به مردم را بزرگترين افتخار براي كارگزاران و مسئولان نظام دانست و افزود:‌ روند رسيدگي به مشكلات زلزله‌زدگان مطلوب بوده و اقدامات اوليه براي برون رفت از شرايط بحراني انجام شده است.

كمك يك ميليون توماني پليس به هر واحد مسكوني تخريب‌شده در زلزله

وي همچنين از اعطاي كمك 10ميليون ريالي از سوي نيروي انتظامي به هر واحد مسكوني آسيب‌ديده بر اثر زلزله خبر داد و گفت:‌ 17 هزار واحد مسكوني در مناطق زلزله‌زده تخريب شده كه طبق مذاكرات صورت گرفته با بنياد تعاون ناجا اين تسهيلات از سوي بانك قوامين در اختيار حادثه‌ديدگان قرار خواهد گرفت.

احمدي‌مقدم افزود: تمام همت مسئولان و مردم بر تامين نيازهاي زلزله‌زدگان متمركز بوده و در اين ميان ضرورت دارد با حفظ آرامش كارها را به خوبي پيش برد.

انتهاي پيام

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,415
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10363
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری