خانه » شهر من » اجتماعی » اتمام عمليات آواربرداري در مناطق زلزله‌زده تا 10 روز آينده

اتمام عمليات آواربرداري در مناطق زلزله‌زده تا 10 روز آينده

...


00-8.jpg

رييس مركز مديريت بحران آذربايجان‌شرقي از اتمام مرحله آواربرداري در 10 روز آينده خبر داد.

خليل ساعي در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در تشريح آخرين اقدامات براي بازسازي مناطق زلزله‌زده در آذربايجان‌شرقي گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تا 10 روز ديگر عمليات آواربرداري به طور كل به پايان مي‌رسد.

وي با بيان اينكه بر اساس ضرب‌الاجل‌هاي تعيين شده بايد عمليات آواربرداري در هشت روز به پايان مي‌رسيد گفت: با اين حال تاخير در برنامه موجب افزايش مدت زمان عمليات آواربرداري شد.

رييس مركز مديريت بحران آذربايجان‌شرقي در مورد برخي انتقادات مبني بر نبود كانكس و سرويس‌هاي بهداشتي گفت: بر اساس پروتكل‌هاي موجود اسكان اضطراري در چادر بوده و به حد كافي نيز امكانات در مناطق وجود دارد.

وي افزود: نبود سرويس‌هاي بهداشتي تا چند روز اول پس از وقوع حادثه موجب بروز مشكلاتي شده بود اما با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اين مسئله رفع و در حال حاضر تعداد زيادي سرويس بهداشتي در حال نصب در منطقه است.

همچنين حسين درخشان مدير روابط عمومي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر، در تشريح آخرين اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده به ايسنا گفت: يك‌هزار و 160 امدادگر در منطقه حاضر و وظيفه امدادرساني به زلزله‌زدگان را بر عهده دارند.

وي با بيان اينكه 25 هزار و 700 تخته چادر ميان زلزله‌زدگان توزيع شده است گفت: تامين سرويس‌هاي بهداشتي بر عهده جمعيت هلال احمر نيست اما يك‌هزار و 264 چشمه در محل نصب شد.

انتهاي پيام

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۱
بازدیدها 1,368
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10362
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری