خانه » شهر من » اجتماعی » تلاش باغ‌وحش‌هاي انگليس براي حفاظت از گونه‌‌هاي رو به انقراض

تلاش باغ‌وحش‌هاي انگليس براي حفاظت از گونه‌‌هاي رو به انقراض

...


2006.jpg

حلزون‌هاي درختي پلي نزيايي، غزال‌هاي عربي «اوريكس»، خرچنگ‌هاي بومي انگليس و پلنگ‌هاي «آمور» جزو حيوانات بسيار نادر و كميابي هستند كه قرار است در يك پروژه جديد و اختصاصي با همكاري مسئولان باغ وحش‌هاي انگليس، تحت حفاظت قرار بگيرند تا از انقراض كامل گونه‌هاي آنها به موقع پيشگيري شود.

به گزارش سرويس «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «انجمن انگليسي و ايرلندي باغ وحش‌ها و آكواريوم‌ها» (بيازا) در اقدامي تازه، فهرستي از گونه‌هايي را كه بقاي آنها به شدت وابسته به اجراي برنامه‌هاي جديد حفاظتي از سوي باغ وحش‌هاي ملي انگليس است، تهيه و ارائه كرده‌ است تا بر مسووليت جديد اين باغ وحش‌ها براي حفاظت موثر از گونه‌هاي كمياب حيات وحش تاكيد نمايد.

به گزارش اسكاي، 10 حيوان اول در اين فهرست شامل گونه‌هاي مختلف حلزون‌هاي درختي پلي نزيايي، گونه‌اي ماهي «پوتوسي» از مكزيك و غزال‌هاي شاخدار موسوم به «اوريكس» از گونه‌هاي تونسي، مراكشي و سنگالي هستند كه نسل تمام اين حيوانات در طبيعت، منقرض شده است. همچنين گونه‌اي از قورباغه‌هاي مرغي كوهستاني كه نسل آنها در زيستگاه اصلي‌شان در كارائيب منقرض شده هم اكنون در باغ وحشي در انگليس پرورش داده مي‌شوند.

بر اساس برنامه‌هاي جديد حفاظت از گونه‌ها در انگليس، باغ وحش‌هاي اين كشور موظف خواهند بود كه روي گونه‌هاي در معرض انقراض بيشتر متمركز شوند و به شكل خاص براي حفظ و بقاي اين گونه‌ها بيش از گذشته تلاش و همكاري نمايند.

انتهاي پيام

سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,336
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10358
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری