خانه » شهر من » اجتماعی » دستگيري پسران شيطان‌صفت كه از دختران سوءاستفاده مي‌كردند

دستگيري پسران شيطان‌صفت كه از دختران سوءاستفاده مي‌كردند

...


17-299.jpg

كارآگاهان دو پسر شيطان‌صفتي را كه پس از طرح دوستی با دختران و جلب اعتماد آنان، اقدام به آزار و اذيت و سرقت زيورآلات آنان مي‌كردند را دستگير كردند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خانم جوانی به همراه مادرش در سوم دي ماه سال گذشته 1390 با مراجعه به کلانتری 158 کیانشهر به مأموران اعلام كرد كه توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای مورد آزار و اذیت و همچنین سرقت طلا و جواهرات همراه خود قرار گرفته است.

پرونده براي رسیدگی با دستر قضايي در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، شاکی پرونده در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در اوي دي ماه در مسیر مدرسه یک دستگاه خودرو ماکسیما سفیدرنگ، با دو سرنشین جوان، مقابل پایش توقف کرده كه یکی از سرنشینان آن با طرح این موضوع که قصد آشنایی با مرا دارد، خواهش کرد تا شماره تلفن همراهش را دریافت کنم؛ پس از رد و بدل شدن شماره‌های تماس، حدود ساعت 20:30 همان روز این جوان که در اولین برخورد خود را «سیاوش» معرفی کرده بود، با معرفی خود به نام کامران، با من برای فردا قرار ملاقات گذاشت؛ جمعه دوم دي ماه در خیابان نیروی‌هوایی، کامران به همراه همان جوانی که راننده ماکسیما بود، با یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای ـ با شیشه‌های دودی منقش به نشان Nike سر قرار حاضر شد.

شاكيه در ادامه گفت: کامران، راننده پژو 405 را به نام «امیر» و پسرعمه‌اش معرفی کرد، در زمان حرکت ماشین و در حالی که کامران در صندلی عقب ماشین در کنارم نشسته بود، امیر به سمت تهرانپارس و از آنجا به سمت لشگرک تغییر مسیر داد؛ در حالی که می‌خواستم از امیر درخواست کنم تا به سمت شهر باز گردد، ناگهان کامران ضمن ضرب و شتم به سمتم حمله‌ور شد و قصد داشت تا با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد که در برابر او مقاومت کردم، ناگهان ماشین در حاشیه جاده که کاملا خاکی بود توقف کرد و امیر نیز به کمک کامران آمد و مورد آزارم قرار دادند.

اين زن جوان در تشريح حادثه گفت: ماشین دوباره به رانندگي امير شروع به حرکت کرد، امیر طلا و جواهراتم شامل یک جفت گوشواره، یک رشته زنجیر و پلاک، یک رشته دستبند و همچنین گوشی تلفن همراهم را سرقت كرد و مرا در منطقه کیانشهر از ماشین پیاده و هر دو به سرعت از محل متواری شدند؛ پس از پیاده‌شدن از ماشین، زمانی که یادداشت شماره پلاک خودرو پژو 405 را داشتم، متوجه شدم که آن دو نفر با طرح و نقشه مرا سوار ماشین کرده اند چرا که شماره پلاک ماشین قابل شناسایی نبود و روی آن پوشانده شده بود؛ کامران جوانی میانه اندام و حدودا 25 ساله و امیر نیز حدودا 30 ساله، چاق، قد متوسط و سری نیمه‌تاس داشت.

به گزارش ايسنا، کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی پرونده، تصاویر دو سرنشین خودرو پژو 405 چهره‌نگاري کردند و تصاویر اولیه آنها در اختیار ماموران قرار دادند و

با توجه به شیوه و شگرد متهمان در سرقت طلا و جواهرات شاکی پرونده، کارآگاهان به بررسی بانک اطلاعات مجرمان پرداخته و در تطبیق تصاویر متهمان با تصاویر بدست آمده از چهره‌نگاری، یکی از مجرمان سابقه‌دار به هویت «محمد . ق» 27 ساله را شناسايي كردند.محمد از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این و به همراه دو نفر دیگر ، در سال 1389 به اتهام زورگیری و حمل سلاح سرد توسط کلانتری 118 ستارخان دستگیر و براي انجام تحقیقات و شناسایی جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود.

با شناسایی محمد توسط شاکیه، کارآگاهان اداره شانزدهم محل سکونت وی در خیابان آهنگ ـ خیابان فرخی را شناسايي كردند، در تحقیقات نامحسوس، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که محمدبه تازگی اقدام به تغییر خودرو پژو 405 کرده و پس از فروش خودرو 405 نقره‌ای، یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفیدرنگ خریداری و در حال حاضر در اختیار دارد که خودرو جدید نیز به مانند خودرو پژو 405 دارای شیشه‌های دودی است.

با توجه به نتایج بدست آمده از تحقیقات و احتمال ارتکاب جرایم مشابه دیگر در شرایطی که مخفی‌گاه متهم به صورت نامحسوس تحت مراقبت قرار داشت، کارآگاهان به بررسی شکایت‌های مشابه در خصوص آزار و اذیت و سرقت‌های به عنف پرداخته و در بررسی‌های خود موفق به شناسایی خانم جوانی شدند که توسط دو سرنشین یک پرشیا سفید رنگ مورد آزار و اذیت و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته بود.

با دعوت از شاکی پرونده اخیر ، این خانم جوان بلافاصله تصویر محمد را به عنوان راننده پرشیا سفیدرنگ و مشاهده تصاویر چهره‌نگاری شده کامران را نیز به عنوان همدست محمد شناسایی كرد و صراحتا اعلام کرد: این دو تن، با تهدید چاقو و گاز اشک‌آور مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از سرقت طلا و جواهرات و گوشی تلفن‌همراه، مرا در جاده «تلو» رها و متواری شدند؛ در جاده تلو و به کمک یک زن و شوهر جوان توانستم خود را به کلانتری برسانم.

کارآگاهان اداره شانزدهم «محمد»را در ساعت 07:00، 24 مردادماه سال جاري زمان خروج از مخفی‌گاهش و در حین سوار شدن به خودرو پرشیا سفیدرنگ دستگیر و به اداره شانزدهم منتقل کردند.

همزنان با انتقال متهم به اداره شانزدهم ، از شکات پرونده نیز براي مواجهه حضوری دعوت بعمل آمده و در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه خود منکر هرگونه ارتکاب جرمی شده بود، با حضور شکات پرونده و مواجهه حضوری با آنان به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به زورگیری‌های همراه با آزار و اذیت شکات پرونده، هویت دقیق همدست خود به نام «کامران . الف» 24 ساله را معرفی کرد.

کارآگاهان با همكاري متهم دستگیرشده قصد ورود به مخفی‌گاه متهم را داشتند كه کامران متوجه حضور آنان شد و قصد داشت تا از طریق پنجره مشرف به خیابان از محل متواری شود که قبل از هرگونه اقدام برای فرار توسط کارآگاهان دستگیر شد. با دستگیری و انتقال کامران به اداره شانزدهم ، با وجود مواجهه حضوری با شکات پرونده وی همچنان مدعی بی‌گناهی شد تا آن که پس از اطلاع از اعترافات صریح محمد و مواجهه حضوری با همدست خود، به ناچار لب به اعتراف گشود و به فریب دختران جوان، آزار و اذیت و همچنین سرقت‌های به عنف از آنان اعتراف کرد و صراحتا اعتراف کرد که به همراه محمد و پس از طرح دوستی و آشنایی با دختران جوان و جلب اعتماد آنان ، اقدام به ارتکاب دیگر جرایم کرده است.

به گزارش ايسنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان، ريیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به سوءاستفاده مجرمان بویژه مجرمان سابقه‌دار از رفتارهای پرخطر برخی جوانان و نوجوان در ارتکاب جرایمشان گفت: یکی از اهداف پلیس آگاهی از اطلاع‌رسانی عملکرد یگان‌های خود، ارائه هشدارهای لازم به اعضای خانواده‌ها در خصوص مراقبت از اعضای جوان خانواده و همچنین پرهیز این افراد از انجام برخی رفتارهای پرخطر اجتماعی است که در بسیاری از موارد مجرمان و افراد فرصت‌طلب با سوءاستفاده از همین رفتارهای پرخطر به ظاهر کم‌اهمیت و بی‌توجهی افراد به هشدارها و اطلاع‌رسانی‌های پلیس، اقدام به ارتکاب جرایم خود می‌كنند.

ريیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان پرونده نیز گفت: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب جرایم خود و احتمال ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی بازپرس صادر شده است.

وي با تأکید بر این موضوع که هویت شکات مراجعه‌کننده به پلیس آگاهی در تمامی پرونده‌های در حال رسیدگی و به صورت بویژه در پرونده‌هایی با موضوعات پرونده اخیر کاملا محرمانه است از سایر شکات احتمالی این پرونده خواست تا در صورت شناسایی متهمان، بدون داشتن هرگونه نگرانی و ضمن اعتماد کامل به پلیس آگاهی به اداره شانزدهم مراجعه و نسبت به طرح شکایت از متهمان پرونده اقدام كنند.

محمدیان با اشاره به این موضوع که رسیدگی به این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و هر دو متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند، از شهروندان خواست تا هرگونه اطلاعات خود از ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی توسط متهمان را از طریق شماره تلفن‌های 51055516 ، 51055575 و 51055573 در ساعات اداري در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

انتهاي پيام

سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,416
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10356
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری