خانه » شهر من » اجتماعی » شكيب: شهرداري طرح تفصيلي«نماي ساختمان‌هاي پايتخت» را تدوين كند

شكيب: شهرداري طرح تفصيلي«نماي ساختمان‌هاي پايتخت» را تدوين كند

...


رييس كميسيون توسعه و عمران شوراي شهر تهران خواستار تهيه «طرح تفصيلي نما» براي ساختمان‌هاي پايتخت شد.

حمزه شكيب در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينكه شوراي شهر تهران پيش از اين از شهرداري درخواست كرده است كه طرح جامع و تفصيلي نماي شهر تهران را تهيه كند،‌ گفت: در طرح جامع، ضوابط كلي براي نماسازي ساختمان‌ها متناسب تاريخ،‌ قدمت و فرهنگ مناطق مختلف پايتخت گنجانده مي‌شود.

وي با بيان اينكه در قالب طرح تفصيلي نماي شهر تهران، تكليف نماي ساختمان‌هاي شهر به تفكيك هر محله مشخص مي‌شود، گفت: در صورت تهيه اين طرح، بخش خصوصي و عمومي در ساخت‌وسازهاي خود ملزم به رعايت ضوابط نماسازي پيش‌بيني شده براي هر محله خواهد بود.

شكيب اعتقاد دارد كه تنها راه داشتن شهري كه سيماي ساختمان‌هايش بيانگر تاريخ و فرهنگ شهر و تداعي كننده هويت اسلامي ـ‌ ايراني و نيز به دور از آشفتگي باشد، تهيه طرح تفصيلي نماي پايتخت است.

رييس كميسيون عمران شوراي شهر تهران تاكيد كرد: تا زماني كه ضوابط نماسازي در شهر تهران در قالب طرح‌هاي جامع و تفصيلي مشخص نشود و نماسازي سامان نيابد، نمي‌توان به سيماي پايتخت هويت بخشيد.

به گزارش ايسنا، اخيرا جواد كريميان اقبال ـ مديركل معماري و ساختمان شهرداري تهران ـ از تشكيل كميته‌اي به منظور تدوين ضوابط عام نماسازي و ضوابط خاص طراحي سيما و منظر شهري تا پايان سال جاري خبر داد.

كريميان اقبال البته اعتقاد دارد كه شهرداري تهران فراتر از وظيفه خود عمل كرده و تدوين ضوابط و مقررات نماي ساختمان را در دستور كار خود قرار داده است، چراكه اين وظيفه اساسا بر عهده وزارت راه و شهرسازي است. اما با توجه به خلاء موجود و نيز ابلاغ طرح تفصيلي جديد تهران كه به موضوع پيش‌بيني ضوابط نماي ساختمان پرداخته، شهرداري به حوزه ورود كرده است.

انتهاي پيام

دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,437
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10353
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری