خانه » مطالب جالب » تصاویر/ خطرناک‌ترین بازار دنیا!

تصاویر/ خطرناک‌ترین بازار دنیا!

بازار مایکلونگ Maeklong در استان Samut Songkhram تایلند و در 60 کیلومتری «بانکوک» محل فروش محصولات غذایی ساکنان محلی منطقه است، شاید خطرناک‌ترین بازار جهان باشد، چون قطاری مسافربری هر ...

بازار مایکلونگ Maeklong در استان Samut Songkhram تایلند و در 60 کیلومتری «بانکوک» محل فروش محصولات غذایی ساکنان محلی منطقه است، شاید خطرناک‌ترین بازار جهان باشد، چون قطاری مسافربری هر روز 8 بار با سرعت 24 کیلومتر بر ساعت درست از وسط این بازار عبور می‌کند.

فروشندگان چند ثانیه قبل از ورود قطار بساط خود را از مسیر ریل جمع می‌کنند و پس از عبور آن، بازار بار دیگر رونق خود را از سر می‌گیرد.

منبع: دیلی میل

***********************************

اینجا بازار اسلحه و مواد منفجره و نارنجک نیست بلکه بازاری معمولی است که مردم و فروشندگان این بازار همواره در معرض خطر له شدن قرار دارند.

به گزارش فارس، مردم و فروشندگان بازار تره‌باری در نزدیکی بانکوک پایتخت تایلند، همواره در معرض خطر کشته شدن توسط قطاری قرار دارند که درست از وسط این بازار در عبور و مرور است.

این قطار که بلای جان مردم این منطقه از تایلند شده، روزی 8 بار مهمان اعصاب و کسب و کار خریدار و فروشنده است.

خیلی اوقات این قطار از روی وسایل و سبزیجات و تره‌بار و میوه‌های فروشنده‌ها رد می‌شود البته این موضوع برای سرنشینان قطار و بازاری‌ها و خریداران به امری تبدیل شده اما توریست‌ها از این موضوع چندان اطلاعی ندارند.


همه با شنیدن صدای قطار، کسب و کار را برای چند دقیقه جمع و جور می‌کنند تا قطار هم به کار خودش برسد و چندین و چند بار این کار در طول روز انجام می‌شود و پس از عبور هم انگار نه انگار که قطاری آمده و قطاری رفته است.

قطار 15 مایل در ساعت از روی ریل از میان این بازار می‌گذرد. شاید در ابتدا ریل قطار آنجا بوده و بازار مزاحم کار قطار است.

شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,862
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10307

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری