خانه » شهر من » اجتماعی » /اختصاصي ايسنا/به سربازان مناطق زلزله‌زده اعطا مي‌شود:مرخصي اضطراري و معافيت سرپرست خانوار

/اختصاصي ايسنا/به سربازان مناطق زلزله‌زده اعطا مي‌شود:مرخصي اضطراري و معافيت سرپرست خانوار

...


DSC_0154-1.jpg

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح از اعطاي مرخصي اضطراري و معافيت سرپرست خانوار به سربازان خانواده‌هاي زلزله‌زده استان آذربايجان شرقي براساس ضوابط خبر داد.

سردار موسي كمالي در گفت‌وگو اختصاصي با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خاطرنشان كرد: در مورد زلزله معمولا دو بحث وجود دارد. يكي بحث اختياراتي است كه فرماندهان به سربازان تحت عنوان مرخصي اضطراري در چارچوب قوانين و مقررات مي‌دهند كه در اين مورد اقدام شده است. بحث دوم نيز يكسري تصميمات فراتر از اختيارات اين فرماندهان است، مانند معافيت‌ها و تعويق بلندمدت اعزام‌ها كه در اين مورد بايد به صورت قانون دربيايد و شرايط آن ضرب‌الاجلي نيست.

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اين كه اگر در جريان اين زلزله هر يك از سربازان حين خدمت، پدر خود را از دست داده باشند و يا برادرشان را از دست داده و مشمول شرايط معافيت سرپرست خانوار و … شوند، بايد سر فرصت مراجعه و نسبت به درخواست معافيت اقدام كند، در توضيح بيشتر به خبرنگار ايسنا گفت: در اين مورد ـ كه ضوابط آن به‌زودي رسانه‌اي خواهد شد ـ سربازان مي‌توانند پس از اعلام ضوابط نسبت به دريافت معافيت خود اقدام كنند.

وي ادامه داد: كساني كه در پي اين حادثه واجد شرايط معافيت شدند، مسؤولان و فرماندهانشان موظفند مطابق قانون موضوع را به وظيفه عمومي محل خدمت گزارش كنند و وظيفه عمومي نيز موظف است در عرض چند روز به اين موضوع رسيدگي و نتيجه را به سازمان اعلام كند تا اين افراد بتوانند از معافيت‌ها استفاده كنند.

جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح همچنين از فرماندهان و مسوولان سربازاني كه خانه و يا خانواده‌هايشان در محل وقوع زلزله قرار داشته خواست، حداكثر همكاري را با اين افراد و با خانواده‌هايشان بكنند و با آن دسته از سربازاني كه پس از اطلاع از موضوع بدون هماهنگي از پادگان خارج شده و پس از آن متوجه شده‌اند كه اتفاق خاصي براي خانواده‌شان رخ نداده‌ است نيز همكاري كنند و غيبت آن‌ها را جزو مرخصي استحقاقي‌شان محاسبه كنند تا ضوابط از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح اعلام و به آنان ابلاغ شود.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد: ضوابط سربازان حين خدمت مناطق زلزله زده، به زودي از سوي ستاد كل اعلام و ابلاغ شود.

انتهاي پيام

جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,441
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10245
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری