خانه » شهر من » اجتماعی » معاون سازمان نوسازي مدارس: خسارت 10 تا 15 درصدي به مدارس مناطق زلزله‌زده آذربايجان

معاون سازمان نوسازي مدارس: خسارت 10 تا 15 درصدي به مدارس مناطق زلزله‌زده آذربايجان

...


4[2]-1.jpg

معاون فني و نظارت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور گفت: در زلزله اخير آذربايجان به حدود 15 درصد از مدارس واقع در اين مناطق بين 10 تا 15 درصد خسارت وارد شده است.

محمدحسين ترابي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به وضعيت مدارس مناطق زلزله‌زده آذربايجان شرقي، گفت: پس از بازديد از مناطق زلزله‌زده، مشخص شد كه حدود 15 درصد از مدارسي كه در اين مناطق قرار گرفته‌اند بين 10 تا 15 درصد خسارت ديده‌اند.

وي گفت: 713 مدرسه در كل اين مناطق وجود دارد كه حدود 70 درصد آنها روستايي است و با توجه به اينكه مدارس تخريبي نيست، اما دچار خسارت‌هايي شده است.

ترابي‌زاده تصريح كرد: بازسازي مدارس تخريبي بلافاصله پس از برآورد دقيق از ميزان خسارت‌ها آغاز مي‌شود و همزمان با اسكان زلزله‌زدگان، برنامه‌هاي بازسازي مدارس نيز در دستور كار قرار گرفته و مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.

به گفته معاون فني و نظارت سازمان نوسازي مدارس، علي‌رغم اينكه برخي از روستاها به طور كامل تخريب شده‌اند، اما مدارس به طور كامل تخريب نشده‌ است و گزارشي مبني بر كشته شدن دانش آموزي در اين حادثه وجود ندارد.

معاون فني و نظارت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور خاطرنشان كرد: 80 درصد مدارس هيچ آسيبي نديده‌اند و از اين مدارس به عنوان مركزي براي مديريت بحران، توزيع مواد غذايي و خدمات بهداشتي استفاده مي شود

انتهاي پيام

سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,599
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10190
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری