خانه » شهر من » اجتماعی » وزير بهداشت:{خ}بيمارستان‌هاي مناطق زلزله‌زده در آماده‌باش كاملند/ادامه ارسال كمك‌ها

وزير بهداشت:{خ}بيمارستان‌هاي مناطق زلزله‌زده در آماده‌باش كاملند/ادامه ارسال كمك‌ها

...


20-174.jpg

وزير بهداشت كشورمان از آماده‌باش كامل گروه‌هاي پزشكي و اورژانس در مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: ارسال كمك‌ها به بيمارستان‌هاي سه استان آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر مرضيه وحيد دستجردي كه امشب براي اهداي خون در پايگاه وصال شيرازي حضور يافته بود، با اشاره به اين كه امروز 500 واحد خوني براي زلزله‌زدگان ارسال شده است، اظهار كرد: همه نيروهاي امدادي دانشگاه‌هاي پزشكي ما از استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

وي ادامه داد:‌ دو اتوبوس آمبولانس و 48 آمبولانس از دانشگاه علوم پزشكي تبريز، يك اتوبوس آمبولانس و 10 آمبولانس از استان اردبيل و يك اتوبوس آمبولانس و 15 آمبولانس از استان آذربايجان غربي به مناطق زلزله‌زده اعزام شده و هم‌اكنون در محل حاضر هستند.

وزير بهداشت با اشاره به آخرين آمار مربوط به آسيب‌ديدگان زلزله شمال‌غرب كشور، عنوان كرد: همگي مجروحان به بيمارستان‌هاي سه استان مربوطه منتقل شدند. البته مصدومان اكثرا به صورت سرپايي مداوا شدند و بخشي از مجروحان كه نيازمند بستري بودند، در نوبت عمل قرار گرفتند.

وحيد دستجردي با اشاره به اين كه همه گروه‌هاي پزشكي و اورژانس كه بايد به اين مصدومان رسيدگي كنند در آماده‌باش كامل هستند، اظهار كرد: ارسال كمك به بيمارستان‌هاي سه استان آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل همچنان ادامه دارد و همگي نيروهاي امدادگر،‌ دانشگاهي،‌ بيمارستاني و EOC همگي در جريان امر قرار گرفته و در محل حاضر هستند تا بتوانند بهترين خدمات را به نيازمندان ارائه كنند.

انتهاي پيام

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,397
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10153
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری