خانه » شهر من » اجتماعی » اعتياد نگهبان، سرقت از كارگاه لوسترفروشي را رقم زد

اعتياد نگهبان، سرقت از كارگاه لوسترفروشي را رقم زد

...


0002-1.jpg

سارقاني كه به همدستي نگهبان معتاد يك كارگاه لوسترسازي اقدام به سرقت از كارگاه كرده بودند، دستگير شدند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مأموران کلانتری 177 خاورشهر در ساعت 23، چهارم مردادماه سال‌جاري از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان یک فقره سرقت اماکن به شیوه زورگیری در یک کارگاه لوسترسازی واقع در شهرری ـ عباس‌آباد قرار گرفتند كه با حضور مأموران کلانتری در محل سرقت، مالباخته كه مالک کارگاه لوسترسازی بود در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که در حدود ساعت 22:30 نگهبان کارگاه با وی تماس گرفت و عنوان داشت که چند نفر با تهدید چاقو و قمه و با بستن دست و پای وی اقدام به سرقت لوازم و قطعات ساخت لوستر به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان کرده‌اند.

نگهبان کارگاه در تحقیقات اولیه به مأموران گفت: حدود ساعت 22:00 داخل اتاق نگهبانی نشسته بودم که دو تن با شکستن شیشه وارد اتاق شده و با تهدید چاقو، دست و پای مرا بسته و پس از آن با یک دستگاه وانت سفیدرنگ اقدام به سرقت از داخل کارگاه کرده و از محل متواری شدند.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای شهرری، پرونده براي رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت كه با ارجاع پرونده به پایگاه نهم، کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت و انجام تحقیقات میدانی به برخی از دلایل و مدارک دست پیدا کردند که با اظهارات اولیه نگهبان کارگاه همخوانی نداشت.

مشخص شدن اظهارات ضد و نقیض نگبهان کارگاه به هویت «احمـد- چ» 23 ساله در شرایطی شک کارآگاهان را به وی ایجاد کرد که مأموران کلانتری 177 نیز پس از اطلاع از اعتیاد وی به مصرف موادمخدر و اعلام مظنویت مالباخته به نگهبان کارگاه، او را در همان روز سرقت دستگیر و به همراه پرونده مقدماتی به پایگاه نهم پلیس آگاهی تحویل داده بودند.

تحقیقات از «احمـد. چ» در شرایطی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که وی همچنان تأکید بر این موضوع داشت که از سوی سارقان مورد ضرب و شتم و تهدید قرار گرفته و سارقان پس از بستن دست و پای او اقدام به سرقت کرده‌اند. اما کارآگاهان با توجه به اعتیاد احمد به مصرف موادمخدر و در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که وی شب‌ها و پس از تعطیلی کارگاه، اتاق استراحت و محل نگهبانی را به محل تردد برخی افراد برای مصرف موادمخدر تبديل کرده و در این میان فردی به هویت «امید- ل» 27 ساله از چندی پیش و به واسطه تهیه مواد با نگهبان کارگاه طرح دوستی ریخته و در به بهانه‌دوستی با احمد در محل کارگاه تردد داشته است.

با شناسایی هویت امید، «احمد» که قادر به ارائه توضیحات قانع‌کننده به کارگاهان در خصوص اظهارات ضد و نقیض خود در خصوص زمان سرقت و همچنین تردد افراد در زمان تعطیلی کارگاه نبود، به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان عنوان داشت که سرقت توسط «امید – ل» و شخص دیگری به هویت «ابوالفضل- پ» 24 ساله انجام شده و قرار بوده تا آنان پس از سرقت مبلغ 800 هزار تومان به وی پرداخت كنند.

با توجه به اعترافات صریح نگهبان کارگاه درباره خصوص همدستی با سارقان، کارآگاهان ضمن شناسایی محل تردد متهمان در خیابان 17 شهریور جنوبی ـ خیابان منصور به کارگاهی در این خیابان مراجعه و در پنجم مرداد ضمن دستگیری ابوالفضل، در بازرسی از کارگاه نیز كلیه اموال مسروقه را كشف كردند.

با کشف اموال مسروقه، ابوالفضل به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات اولیه خود، عنوان داشت: در شب سرقت و به همراه «امید» با دو دستگاه خودرو وانت سفید رنگ و پراید مشکی به کارگاه مراجعه کردیم، ابتدا لوازم و قطعات اولیه ساخت لوستر را در پشت خودرو وانت قرار داده و پس از آن، با بستن دست و پای احمد و ایجاد تعدادی آثار ضرب و جرح سطحی روی بدن وی از کارگاه خارج شدیم.

در ادامه با توجه به اعترافات متهمان و شناسایی محل سکونت و تردد «امید- ل» در افسریه ـ شهرک کاروان، کارآگاهان پایگاه نهم در همان روز وی را نیز در حین تردد با یک دستگاه خودرو پراید مشکی دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با دستگیری «امید» و آغاز تحقیقات، وی به ناچار در همان تحقیقات اولیه لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به دادن پیشنهاد سرقت به «احمد» و «ابوالفضل»، به کارآگاهان عنوان داشت که طراح و پیشنهاد دهنده اصلی سرقت شخصی به هویت «رضا- پ» 24 ساله بوده که پیش از این، در کارگاه مالباخته مشغول به کار بود.

«امید» در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که از حدود چند ماه قبل از زمان سرقت، به پیشنهاد «رضا» قرار شد تا اقدام به سرقت از محل کار سابق رضا كنند و به همین علت، از حدود چند هفته پیش از آن ضمن طرح دوستی با «احمد» و از طریق تهیه مواد برای وی، به تدریج اعتماد او را به خود جلب كرده و پس از طرح پیشنهاد سرقت به «احمد» قرار شد تا در ازای همکاری‌اش مبلغ 800 هزار تومان به او پرداخت كنند و این در حالی بود که در طول این مدت، «رضا» به هیچ عنوان خود را به «احمد» و یا «ابوالفضل» نشان نداده بود.

با توجه به اعترافات «امید» و شناسایی «رضا- پ» به عنوان طراح اصلی سرقت، کارآگاهان او را نیز در همان روز دستگیر و به پایگاه نهم منتقل کردند كه در تحقیقات از متهمان مشخص شد که «رضا» و «امید»، پیش از این و در حدود چند سال پیش با یکدیگر در یک کارگاه ریخته‌گری آشنا شده و پس از مدتی با تغییر محل‌های کارشان، «رضا» به عنوان کارگر نزد مالباخته مشغول به کار شده و پس از گذشت مدت کوتاهی مجددا محل کار خود را تغییر داده است.

به گزارش ايسنا، سرهنگ مرتضی رستمی، ريیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به کشف کلیه اموال سرقت شده و همچنین اعترافات صریح متهمان در خصوص نقش هرکدام در این سرقت، قرار قانونی برای هر یک از یک متهمان صادر و روانه زندان شده‌اند.

انتهاي پيام

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,513
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 10131
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری